1x01-Všechno zlé k něčemu dobré(Something wicca this way comes)

26. prosince 2007 v 14:42 | Piperka |  1.serie
Ahojky. Rozhodla jsem se sem dát také něco o seriálu. Došlo mi, že jsou tu všude jen fotky hereček z akcí....
(klik na celý článek)

1. díl 1. serie:-)-Všechno zlé k něčemu dobré. Tohle je úplně 1. epizoda seriálu a mám ho moc ráda:-)
Popis dílu:
San Francisco je cílem vraha, který vyhledává mladé ženy a zabíjí je. Všechny jsou zabity rituálním nožem athame, takže se inspektor Andy Trudeau domnívá, že jde o rituální vraždy.
Po smrti babičky se do jistého victoriánského domu v San Franciscu přistěhujestěhuje z New Yorku Phobe Halliwellová ke svým dvěma sestrám. Její nejstarší sestra Prue z toho není dvakrát nadšená. Jednak se s Phoebe nerozešla pávě v nejlepším, ale ani si spolu nikdy moc nerozuměly a navíc, prostřední sestra Piper jí zapoměla říct, že se Phoebe přistěhuje.
Je bouře, během níž vypadne proud a zatímco Prue hledá pojistky, Phoebe si hraje se spiritistickou tabulkou a ta jí ukáže slovo půda. Phoebe se tam vydá a najde truhlu, v níž je veliký vázaný zápisník, který se jmenuje Kniha stínů a Phoebe z ní přečte říkanku z první strany. Ani nemá tušení, co tím odstartuje. Ta říkanka byla totiž kouzlo a sestry jejím přečtzením získaly moc.
To se projeví hned další den. Prue se hádá se svým šéfem a expřítelem Rogerem a když odchází, vystříkne na něj inkoust z plnícího pera. Piper zase díky svým schopnostem splní zkoušku u kuchaře Moorea, když všechno kolem sebe zmrazí. A Phoebe má vidění, že srazí malého chlapce. Sice ho zachrání, ale sama je sražena a i přesto, že má jen lehká zranění, je pro jistotu odvezena do nemocnice.
Z nemocnice jí vyzvedne sestra Prue, která tu potkává svou středoškolskou lásku, Andyho, což je ten Andy Trudeau, který vyšetřuje ty rituální vraždy. Po dlouhém přesvědčování nakonec i Prue doma uvěří, že jsou opravdu obdařeny magickými silami.
Piper má rande se svým přítelem Jeremym Burnsem. Jdou spolu na staveniště. Když jedou výtahem, ukáže se, že právě Jeremy je oním vrahem a že čekal dlouhá léta, než sestry získají své schopnosti, aby je mohl ukrást. Piper ho po dlouhé snaze zmrazí, utíká domů a vše řekne sestrám.
Sestry zkouší na půdě kouzlo z Knihy stínů, ale Phoebe má vidění, že nefunguje. Jeremy je už v domě. Prue ho zdržuje, zatímco sestry se barikádují na půdě. Ale Jeremy se přes všechny překážky dostane a je na půdě.
Prue si náhle vzpomene na kouzlo ze spodu spiritistické tabulce, odříkají ho a Jeremyho zničí.
Další den pozve Andy Prue na oběd a vidí, že Prue si domů odnáší kočku, která byla nalezena u poslední oběti.
Démoni:
Jeremy: Zaklínač, který vraždí v San Franciscu čarodějky a krade jim schopnosti. Aby získal ještě větší moc, chodil půl roku s Piper (seznámil se s ní v nemocnici, když tam přivezli babičku) a jen co získala svou schopnost, pokusil se ji zabít. Je to démon nižší kategorie.
Hlášky:
Nejlepší hláška je asi: Phoebe: Na co ses se to ptala?
Piper: Ptala jsem se jestli Prue letos spala s někým jiným, než sama se sebou.
Použitá kouzla:
Kouzlo na vyvolání Moci tří
Poslyš řeč čarodějek
Tajemství, co skrývá noc
Poznej jména nejstarších bohů
Slova těch nejsilnějších kouzel
Svědkem je mi tato chvíle
Obracím se k staré síle
Dej velkou moc nám sestrám třem
Chceme mít moc
Dej nám sílu
Kouzlo na poražení Jeremyho (neúčinkovalo)
Láska se rozplyne a zmizí z mého života a mého srdce
Nech mě být Jeremy a už se nikdy nevracej


Kouzlo na poražení Jeremyho (účinné)
Tři spolu stojí síly si spojí
Tři spolu stojí síly si spojí
Tři spolu stojí síly si spojí
Fotky:
Phoebina 1. předtucha
Jeremy
Přidám další fotky, když budete chtít:-) Pište komentáře:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jitule jitule | Web | 26. prosince 2007 v 17:29 | Reagovat

tohle je super díl a hlavně první xD

2 bootmaster bootmaster | E-mail | Web | 9. ledna 2008 v 13:55 | Reagovat

Ahoj,je to sice hezky,ale co takhle dat sem naky odkazy na stazeni vsechny serie a hlavne v originale s cz titulama.jinak me bvubec nezajima obsah jednotlivych dilu,to ja vim,videl sem to v televizi,ale jde o to to taky slyset v jinym jazyce nez v debilni cestine.takz ese holky vzpamatujte a udelejte s tim neco.diky.

3 Amaunet Amaunet | 22. ledna 2008 v 8:04 | Reagovat

Ahoj Piperko, máš moc hezkej blog. Že ses nepochlubila ;o)). Krásnej design, dobrý články. Mohla jsem očekávat,že v tvé závislosti na Čarodějkách vymyslíš něco takovýho. ;o)) Fakt se mi tu líbí. Měj se hezky

Tvoje kámoška

Amaunet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama